Jak podłączyć pralkę do odpływu

Zawsze, gdy kupujesz nową pralkę, powinna ona być dostarczona z wężem spustowym. Ważne jest, aby prawidłowo podłączyć wąż, aby zapewnić, że nie zostanie on zatkany. Może to spowodować przepływ wsteczny i zalanie. Wąż powinien mieć co najmniej osiem cali długości i być podłączony do zlewu, aby prawidłowo odprowadzić wodę. Ja jest także znacząco upewniał się że wąż hakuje nad wargą pralniany zlew.

Jeśli obawiasz się, że wąż spustowy nie będzie wystarczająco długi, aby dotrzeć do zlewu, możesz użyć specjalnego węża przedłużającego. Wąż powinien być podłączony przy wyłączonej pralce. Pomoże to zapobiec wszelkim rozciągnięciom lub złamaniom. Jeśli wąż jest zbyt długi, może nie być w stanie przejść przez rurę stojącą.

Zawsze należy podłączyć pralkę do odpływu, postępując zgodnie z instrukcją producenta. Można również zakupić przewodnik po wężu spustowym, który będzie pomocny. Prowadnice te można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami lub w Internecie. To dobry pomysł, aby kupić przewodnik przed rozpoczęciem. Te przewodniki węża pomoże Ci umieścić swój wąż prawidłowo, co jest niezbędne do prawidłowego odwadniania.

Jeśli nie jesteś pewien swojej instalacji wodno-kanalizacyjnej, możesz skontaktować się z profesjonalnym hydraulikiem, aby wykonał pracę. Hydraulik może również określić, czy Twój system odwadniania działa prawidłowo. Profesjonalista może sprawdzić otwory wentylacyjne w Twoim domu, aby upewnić się, że masz odpowiednie ciśnienie powietrza do spuszczenia wody.

Jeśli nie masz wyznaczonego miejsca na odpływ, możesz wykorzystać istniejącą instalację hydrauliczną do podłączenia węża. Niektóre budynki wymagają od lokatorów używania miski odpływowej. Jeśli w Twoim budynku nie ma wstępnie wyciętego otworu, będziesz musiał wywiercić otwór i umieścić panewkę pod spryskiwaczem. Alternatywnie można po prostu zainstalować rurę stojącą i podłączyć do niej wąż spustowy.

Jeśli podłączasz pralkę do rury stojącej, ważne jest, aby znaleźć złączkę, która jest wystarczająco wysoka, aby pomieścić wąż spustowy. Rury stojące są zwykle instalowane w pobliżu zaworów doprowadzających wodę. Standardowa rura spustowa ma średnicę pięciu centymetrów. To powinno pasować do większości węży spustowych. Jeśli potrzebujesz przedłużonego węża, możesz kupić specjalny wąż przedłużający, który jest dostępny w różnych długościach.

Jeśli instalujesz pralkę w pomieszczeniu gospodarczym lub kuchni, będziesz musiał podłączyć wąż do odpływu ścieków. Plastikowy zlew gospodarczy jest niedrogą opcją, którą można łatwo zmontować. Jest wyposażony w kran, zawory odcinające i rury doprowadzające. Można go używać do przechowywania środków czystości i innych materiałów domowych.

Jeśli nie możesz zlokalizować skrzynki odpływowej, możesz zamiast niej zainstalować rurę PCV. Aby to zrobić, należy wyciąć rurę o średnicy około dwóch cali. Do zainstalowania trójnika sanitarnego można użyć środka do czyszczenia PCV. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie, czy nie ma przecieków wokół myjki i pod urządzeniem. Jeśli znajdziesz nieszczelność, będziesz musiał dokręcić połączenia.

Podobne tematy