Jak okablować baterię zlewozmywakową

Niezależnie od tego, czy wymieniasz baterię, czy chcesz ją po prostu zmodernizować do nowego modelu, ważne jest, aby odpowiednio ją okablować. To może pomóc zapewnić, że instalacja idzie gładko i będzie zapobiegać przyszłym problemom z wyciekami wody, które mogą być kosztowne do naprawy.

How to Wire a Sink Faucet

Najpierw należy odciąć dopływ wody do starego kranu na zaworach pod zlewem lub na głównym zaworze odcinającym w domu, który zazwyczaj znajduje się tam, gdzie główna linia wodna wchodzi do piwnicy. Spowoduje to obniżenie ciśnienia w rurach i pozwoli na odłączenie przewodów doprowadzających ciepłą i zimną wodę od baterii, a także nakrętek, które ją zabezpieczają.

Następnie zlokalizuj uchwyty, które mocują baterię do spodu zlewu. Jeśli trudno je usunąć, zastosuj penetrant i pozwól mu wsiąknąć, aby je poluzować.

Po znalezieniu uchwytów, użyj szczypiec do przytrzymania korpusu zaworu w miejscu podczas odkręcania nakrętki kompresyjnej. Może to wymagać trochę wysiłku, ale warto to zrobić dla spokoju ducha.

Krok 2: Usuwanie starego kranu

Jeśli stary kran ma spryskiwacz, usuń go z korpusu kranu obracając wąż w dół i wypychając go z otworu w zlewie. Często wymaga to usunięcia również ciężaru, który wisi na wężu, aby ułatwić jego ściągnięcie i odłączenie od korpusu wylewki.

Podłączenie nowej baterii

Po odłączeniu baterii od starego zespołu wylewki, podaj ją do góry przez zlew. Prawdopodobnie będziesz musiał przeciągnąć wszelkie wcześniej przymocowane przewody lub sprzęt montażowy przez otwory po wewnętrznej stronie zlewu, aby zakończyć pracę. To dobry moment, aby zainstalować uszczelkę do zlewu, która pomoże utrzymać plamy wody i odciski palców od tworzenia się na spodzie nowej baterii.

Krok 3: Dokręć nową baterię

W zależności od tego, jak stara bateria została okablowana, będziesz musiał dokręcić śruby mocujące nową baterię. Jest to czasochłonna praca, więc poproś o pomoc. Zaleca się użycie klucza do umywalki, ale młotek i szczypce też się sprawdzą.

Do zabezpieczenia śrub montażowych używana jest plastikowa nakrętka (lub metalowa w starszych bateriach). W przeciwieństwie do baterii łazienkowych, które można zamontować za pomocą śrub, baterie kuchenne wymagają przeczołgania się pod zlewem i dokręcenia plastikowej nakrętki. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, narzędzie takie jak Pfister Top Pfit może pomóc Ci mocno przykręcić nakrętkę bez pomocy.

Nowa bateria powinna wyglądać kompletnie od góry

Po ponownym zainstalowaniu sprzętu montażowego i zainstalowaniu ciężarka węża, nadszedł czas, aby rozpocząć podłączanie nowej baterii. Możesz postępować zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi z nową baterią w celu podłączenia węży i spryskiwaczy, ale najprawdopodobniej będziesz musiał dodać kilka złączek linii zasilającej.

Podobne tematy