Jak podłączyć płytę indukcyjną Whirlpool

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z budowapro.pl

W zależności od budżetu i preferencji, płyta indukcyjna Whirlpool może być lepszym rozwiązaniem dla Twojej kuchni niż konwencjonalna płyta elektryczna. Jednak zanim kupisz swoje nowe urządzenie, powinieneś rozważyć kilka rzeczy. Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć różne rodzaje stref gotowania dostępne w Twoim modelu. Płyty indukcyjne mogą być wykorzystywane do wielu zadań kuchennych, od gotowania po powolne smażenie. Możesz je również wykorzystać do grillowania lub kremowego risotta.

Aby w pełni wykorzystać możliwości płyty indukcyjnej, należy najpierw określić jej moc. Można to zrobić poprzez podłączenie przewodu zasilającego do listwy zaciskowej, która jest zabezpieczona zaciskiem kabla. W niektórych modelach poziom mocy można regulować od minimum do maksimum, co jest świetnym sposobem na zapobieganie przegrzaniu.

Po włączeniu zasilania na panelu sterowania pojawi się wskaźnik świetlny. Możliwe będzie również aktywowanie najbardziej oczywistych funkcji, takich jak wyświetlacz i funkcja zarządzania energią. Funkcja zarządzania energią jest szczególnie przydatna, gdy korzystasz z wielu stref gotowania. W takim przypadku będziesz chciał ustawić maksymalną moc wyjściową, aby zapewnić, że pozostałe strefy gotowania nie zostaną przegrzane.

Przyciski szybkiego dostępu “+” i “-” umożliwiają wyłączenie aktywnej strefy gotowania. Za pomocą suwaka mocy można również regulować poziom mocy od min do max. Płyta grzewcza jest tak dobra, jak naczynia, które na niej postawisz. Na przykład, nigdy nie należy kłaść gorącego garnka na panelu sterowania, ponieważ może to spowodować uszkodzenie panelu i ewentualnie samej płyty.

Istnieje również kilka innych cech, które należy rozważyć, takich jak funkcja szybkiego gotowania. Pozwala ona na podgrzewanie wody do wrzenia szybciej niż w przypadku tradycyjnej metody. Musisz jednak uważać, aby umieścić garnek na odpowiedniej strefie gotowania. Jeśli nie jesteś pewien, czy używany przez Ciebie garnek jest odpowiedni dla systemu indukcyjnego, możesz skorzystać ze wspomnianego wcześniej sygnału dźwiękowego, aby to potwierdzić.

Szklana płyta grzewcza powinna być regularnie czyszczona, aby usunąć wszelkie nagromadzenia piasku i soli. Może to spowodować zarysowanie powierzchni, dlatego nie należy obawiać się sanityzacji płyty grzewczej po każdym użyciu. Należy również pamiętać o pokrywkach na garnkach, których używamy i nigdy nie dopuszczać do rozlania się płynu na powierzchnię garnka. Na koniec pamiętaj o czyszczeniu płyty grzewczej za pomocą specjalistycznego środka do czyszczenia płyt. Nie jest dobrym pomysłem próba szorowania szkła gąbką ścierną. Należy również upewnić się, że góra garnka jest gładka, w przeciwnym razie rożen indukcyjny nie będzie działał prawidłowo.

Płyta indukcyjna może nie jest najlepszym urządzeniem do kuchni, ale z pewnością pomoże Ci szybko i sprawnie podgrzać jedzenie. Możesz spodziewać się najlepszych rezultatów, jeśli będziesz dokładnie przestrzegać instrukcji producenta. Jeśli nadal masz wątpliwości, nie wahaj się skontaktować ze sprzedawcą lub lokalnym serwisem posprzedażowym.

Podobne tematy