Jak podłączyć podwójny wyłącznik

Korzystanie z podwójnego przełącznika jest doskonałym sposobem na kontrolowanie więcej niż jednego zestawu oświetleniowego z tego samego miejsca. Jednak okablowanie podwójnego przełącznika wymaga odrobiny wiedzy. Podczas gdy instalacja podwójnego wyłącznika nie jest trudna, ważne jest, aby przestrzegać środków ostrożności, aby zapobiec obrażeniom.

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie. W większości przypadków podwójny przełącznik będzie wymagał wyjęcia starego i zastąpienia go nowszym modelem. Ogólnie rzecz biorąc, dobrej jakości przełącznik powinien kosztować około 10 do 15 dolarów. W przypadku bardziej wyrafinowanych schematów oświetleniowych może być konieczne zakupienie większej liczby przełączników. Być może trzeba będzie również kupić dodatkowe przewody, aby zakończyć pracę. W tym przypadku może być konieczne zatrudnienie licencjonowanego elektryka.

Podczas pracy należy pamiętać o noszeniu sprzętu ochronnego. Podczas pracy z elektrycznością należy używać butów z gumową podeszwą. Należy również nosić rękawice. To pomoże Ci uniknąć ewentualnych poparzeń elektrycznych.

Będąc w skrzynce rozdzielczej, należy poszukać dwóch przewodów uziemiających. Należy również określić, który z nich jest najkrótszym przewodem uziemiającym. Następnie należy go podłączyć do zielonej śruby na przełączniku. W ten sposób powstanie bezpieczny, chroniony obwód. To samo dotyczy drugiego przewodu uziemiającego.

Należy również pamiętać, że niektóre starsze domy nie będą miały przewodów zasilających. Jeśli tak jest, trzeba będzie wezwać profesjonalistę, który pomoże Ci okablować nowy przełącznik. Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć, powinieneś narysować schemat okablowania i zrobić listę wszystkich przewodów i tego co robią.

Podwójny przełącznik również musi być podłączony do właściwego osprzętu. Jeśli nie masz pojęcia od czego zacząć, powinieneś znaleźć schemat oprawy w swojej instrukcji obsługi lub zrobić jej zdjęcie. To znacznie ułatwi późniejsze znalezienie właściwych przewodów i połączeń.

Wyłącznik podwójny może być również określany jako wyłącznik “dwubiegunowy”. Jeśli nie jesteś zbyt zaznajomiony z tymi terminami, możesz je łatwo pomylić. Przełącznik dwubiegunowy jest jednym z bardziej powszechnych typów przełączników. W przeciwieństwie do przełącznika jednobiegunowego, przełącznik dwubiegunowy ma dwa oddzielne ciągi kablowe, które idą do przełącznika. Pozwala to na lepszą kontrolę nad światłami w pomieszczeniu. Możesz nawet chcieć uzyskać przełącznik czasowy. Włącza on i wyłącza światło automatycznie, gdy wchodzisz lub wychodzisz z pokoju.

Najlepszą częścią podwójnego przełącznika jest to, że obwód będzie mniejszy niż obwód w przełączniku jednobiegunowym. Podwójny przełącznik zmniejszy ilość miejsca, którego używa o połowę. To oszczędza pieniądze i może pomóc uniknąć zakupu nowej oprawy oświetleniowej.

Należy również pamiętać, że podwójny przełącznik nie jest jedynym sposobem na obsługę dwóch zestawów oświetleniowych z tego samego miejsca. Możesz również kupić urządzenie combo, które połączy funkcje dwóch włączników w jeden. Główna różnica polega na tym, że urządzenie combo będzie miało różne widoki.

Podobne tematy