Jak podłączyć 4-przewodowy system interkomowy

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, który powstał przy współudziale klinikaparkietu.pl

Istnieje wiele rzeczy do rozważenia, gdy rozważasz zakup systemu domofonowego. Może to być świetny dodatek do domu i zapewnić spokój i bezpieczeństwo, gdy nie jesteś tam. Niezależnie od tego, czy chcesz mieć więcej spokoju podczas pracy, mieć muzykę w całym domu, czy po prostu potrzebujesz dodatkowego zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie, przekonasz się, że domofon 4 przewodowy jest świetną opcją.

How to Connect a 2 Wire or 4-Wire System

Kiedy po raz pierwszy zdecydujesz się zainstalować system domofonowy, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, jaki typ systemu będziesz instalować. Istnieją trzy główne rodzaje systemów domofonowych, które można wybrać: 2-wire, 3-wire i 4-wire. Każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Liczba przewodów w domofonie jest ważne, aby zrozumieć, ponieważ więcej przewodów masz, więcej funkcji można mieć z systemem. Określa również, jak łatwo będzie podłączyć system do instalacji elektrycznej w domu.

Dwuprzewodowy: mokry (zasilany, każda skrzynka nie potrzebuje osobnego źródła zasilania) domofon, w którym skrzynki są połączone łańcuchowo i każda z nich mówi i słucha na jednej dużej linii imprezowej.

Jest to częsty wybór dla domów, ponieważ czyni instalację znacznie łatwiejszą i bardziej opłacalną niż układanie nowych przewodów dla starszego systemu. Jest to szczególnie pomocne, jeśli planujesz wymienić istniejący dzwonek do drzwi i będziesz korzystać z tej samej linii zasilania elektrycznego.

Czteroprzewodowy: suchy (bez zasilania, każda skrzynka wymaga zewnętrznego zasilania) domofon, w którym skrzynki są podłączone po jednej z tyłu do matrycy. Matryca dyktuje kto z kim rozmawia i kto co słyszy.

Te systemy interkomowe są zwykle używane w środowiskach nadawczych, ponieważ pozwalają na prostszy i bardziej niezawodny sposób łączenia komunikacji między personelem. Mogą być tak proste jak jednoobwodowy pakiet na pasku lub tak złożone jak montowany w szafie model sześcioobwodowy z wbudowanym głośnikiem i mikrofonem talkback.

Zasilacze

Sercem wszystkich systemów interkomowych jest zasilacz interkomowy. Dostarcza on niezbędnych woltów i amperów do wszystkich urządzeń interkomowych, które zostaną do niego podłączone. Większość nowoczesnych zasilaczy może dostarczyć do trzech kanałów zasilania domofonu.

Jeśli potrzebujesz dodatkowych kanałów interkomowych, możesz podłączyć kabel interkomowy pomiędzy zasilaczem a nadajnikiem wielokanałowym. Jednakże kabel będzie musiał mieć większą średnicę i może wymagać więcej przepustów do instalacji niż typowy kabel 2-żyłowy.

Aby połączyć system 2-przewodowy z 4-przewodowym, można użyć adaptera, takiego jak AD903, który przekształca pojedyncze wejście XLR w pojedyncze zbalansowane wyjście XLR. Może to być bardzo przydatne przy podłączaniu urządzenia 2-przewodowego do systemu 4-przewodowego, ponieważ pozwala kontrolować poziom dźwięku, który jest wprowadzany do obwodu i eliminuje wszelkie niepożądane “przesłuch” pomiędzy urządzeniami. AD903 pozwala również dostosować poziom przychodzącego dźwięku do określonego progu i ustawić kontrolę “null”, aby dodać lub odjąć ten sygnał od wejścia.

Podobne tematy