Jak podłączyć kocioł na ekogroszek

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z magazynremont.pl

Eko groszek to rodzaj paliwa stałego, które zostało zaprojektowane specjalnie do stosowania w kotłach retortowych. Ten rodzaj paliwa jest bardzo wydajny i nie emituje do atmosfery szkodliwych substancji. Dostępny jest w różnych gatunkach, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni do swoich potrzeb.

Główną zaletą stosowania tego rodzaju paliwa jest to, że ma ono bardzo wysoką wartość opałową, co oznacza, że może dostarczyć energię cieplną do kotła bardzo niskim kosztem. Charakteryzuje się również bardzo niską zawartością wody i siarki. Czyni go to ekologicznym materiałem grzewczym, dlatego też jest tak popularny w Polsce.

Wybór kotła na ekogroszek

Wybór odpowiedniego paliwa jest szczególnie istotny dla pracy kotła, ponieważ należy zadbać o to, aby proces spalania przebiegał zgodnie z temperaturą wymaganą przez palnik. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego rodzaju palnika, który nazywa się palnikiem retortowym.

Palnik retortowy to urządzenie o okrągłym lub prostokątnym kształcie, które spala paliwo w odpowiedniej temperaturze poprzez wdmuchiwanie powietrza przez niewielkie otwory. W górnej części palnika otwory te umieszczone są bezpośrednio pomiędzy bryłami węgla ekogroszku lub pelletu, które spalane są w komorze spalania. Nadmuchiwane powietrze powoduje ruch brył, a tym samym przesunięcie paliwa do komory spalania, gdzie jest ono spalane w bardzo wysokiej temperaturze.

Ten rodzaj palnika ma bardzo wysoką sprawność, dzięki czemu jest w stanie spalić znaczną ilość związków chemicznych, które w innym przypadku byłyby obecne w spalinach. Dlatego też palnik retortowy jest preferowany przez osoby, którym zależy na ochronie środowiska i zdrowia.

Na rynku istnieje wiele rodzajów palników retortowych, a na podstawie ich ceny często dzieli się je na różne grupy. Przedział cenowy różni się w zależności od wielkości palnika i poziomu mocy kotła. Jeśli jesteś klientem, który wymaga dużej ilości ogrzewania, najwyższe ceny będą zarezerwowane dla kotłów o mocy powyżej 25 kW.

Jeśli jesteś mniejszym klientem, który nie przejmuje się kosztami produktu, to możesz zdecydować się na bardziej przystępny cenowo model. Dzięki temu będziesz miał większą swobodę w wyborze kotła, który chcesz kupić.

Można również wybrać palnik retortowy, który posiada zintegrowany system sterowania, który będzie monitorował pracę urządzenia i dostosowywał tempo spalania do aktualnych warunków. Zapewni to maksymalną wydajność kotła, co z kolei pozwoli Ci zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej.

Jak podłączyć kocioł na ekogroszek

Jeśli posiadasz palnik retortowy z wbudowanym systemem sterowania, możesz z łatwością dobrać paliwo, które będzie spalane w kotle, do swoich potrzeb i budżetu. Zapewni to optymalną pracę Twojego kotła i pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd, zwłaszcza w sezonie zimowym.

Podobne tematy