Jak podłączyć kilka głośników JBL

Ten artykuł to efekt naszej kreatywnej współpracy z imago-remonty.pl

Jeśli kochasz muzykę, pójście do sali koncertowej lub teatru, gdzie można uzyskać najlepszą jakość dźwięku, może być dużą inwestycją. Na szczęście technologia sprawiła, że możesz doświadczyć tego samego efektu we własnym domu przy znacznie niższych kosztach. Niezależnie od tego, czy próbujesz odtworzyć wrażenia z sali koncertowej, czy słuchać swoich ulubionych utworów w lepszy, bardziej wciągający sposób, głośniki JBL są idealnym rozwiązaniem.

Bluetooth to najpopularniejsza metoda połączenia bezprzewodowego w urządzeniach, które ją obsługują, a JBL ma w swojej ofercie różne głośniki, które ją wykorzystują, aby zapewnić Ci doskonałą jakość dźwięku. Głośniki tej firmy mogą być używane z innymi głośnikami, które również obsługują Bluetooth, aby stworzyć efekt stereo, a nawet podwoić głośność, jeśli masz dwa lub więcej takich głośników.

Pierwszym krokiem jest podłączenie głośnika do telefonu lub komputera za pomocą przycisku Bluetooth znajdującego się z tyłu urządzenia. Możesz to zrobić na iPhonie, iPadzie lub Androidzie, włączając Bluetooth i wyszukując głośnik na liście podłączonych urządzeń. Na komputerze możesz to również zrobić, klikając ikonę Bluetooth w ustawieniach systemowych, a następnie stukając “Paruj nowe urządzenie”.

Po sparowaniu głośnika z urządzeniem, będziesz mógł odtwarzać przez niego muzykę, tak jak przez każdy inny głośnik wyposażony w bluetooth. Pamiętaj tylko, aby ustawić głośność w urządzeniu lub głośnikach na umiarkowanym poziomie, aby dobrze słyszeć muzykę.

Parowanie to proces łączenia głośników ze sobą i ważne jest, aby zrobić to poprawnie, aby działały one prawidłowo. Jeśli nie sparowałeś prawidłowo swojego głośnika JBL, prawdopodobnie będzie on miał czerwoną lampkę i niebieski wskaźnik, które pokazują, że nie jesteś połączony.

Aby połączyć głośniki, musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk Bluetooth na każdym z nich przez około 3 sekundy. Spowoduje to przełączenie ich w tryb parowania i będą one gotowe do sparowania z innymi głośnikami JBL.

Jeśli szukasz więcej informacji na temat parowania głośników JBL, zapoznaj się z poniższą sekcją poradników. Znajdziesz tam wiele pomocnych porad dotyczących parowania głośnika z innymi urządzeniami, a także wskazówki, jak w pełni wykorzystać możliwości głośników JBL.

Jak połączyć wiele głośników JBL

Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem połączenia wielu głośników jest użycie trybów JBL “Connect+” lub “PartyBoost”. Umożliwiają one połączenie dwóch lub więcej głośników jednocześnie, a następnie przełączanie między trybami “Party” i “Stereo” w celu zsynchronizowania ich wyjścia dla uzyskania lepszego dźwięku. Jedynym minusem jest to, że protokół komunikacyjny ‘Connect+’ działa tylko w modelach Charge 4, Pulse 3, Flip 4 i Clip 2; starsze modele nie mogą uaktualnić się do tego trybu.

Jeśli chcesz sparować więcej niż dwa głośniki jednocześnie, będziesz potrzebował aplikacji innej firmy lub aplikacji, która obsługuje tryb “Connect+” firmy JBL. Nie jest to niezbędna funkcja, ale niektóre głośniki, takie jak Charge, Flip, Pulse i Boombox, obsługują ją i może to być przydatny sposób na skonfigurowanie trybu PartyBoost i połączenie łańcuchowe więcej niż dwóch głośników.

Podobne tematy