Jak okablować trójfazową różnicówkę

Trójfazowe schematy różnicowe pomagają chronić obwody elektryczne przed zwarciami doziemnymi. Podobnie jak przerywacze zwarć doziemnych, urządzenia te mierzą prąd przychodzący i wychodzący, aby zapobiec niezrównoważeniu prądów. Ochrona przed prądem różnicowym opiera się na prawie Kirchhoffa, które mówi, że suma algebraiczna wszystkich prądów przychodzących i wychodzących w złączu musi wynosić zero.

Wykorzystując te zasady, przekaźniki ochronne monitorują prąd przychodzący i wychodzący z każdego z trzech uzwojeń linii. Kiedy prądy nie są zgodne, odpowiedni wyłącznik zostaje uruchomiony. Zabezpieczenie to jest często stosowane w celu zapobiegania niebezpiecznym skokom napięcia na liniach przesyłowych, gdzie może istnieć ryzyko wystąpienia skoków napięcia, które mogłyby uszkodzić wrażliwy sprzęt.

How to Wire a Three-Phase Differential Diagram

Pierwszym krokiem w tworzeniu trójfazowego schematu różnicowego jest użycie multimetru, który może mierzyć napięcia prądu zmiennego (AC). Jest to szczególnie ważne, ponieważ łatwiej jest mierzyć napięcia AC niż napięcia DC. Po określeniu napięć, możesz skonfigurować obwody tak, aby je odbierać.

Jeśli używasz miernika obwodów, podłącz przewody sondy do złączy common i volts. Następnie zaczep drugi przewód sondy do przewodu, który jest podłączony do zacisku. Upewnij się, że miernik ma funkcję autozakresu, ponieważ pozwoli Ci to wybrać zakres, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Powinieneś również sprawdzić, czy miernik obwodu działa prawidłowo, zanim zaczniesz go okablowywać, ponieważ złe połączenie może spowodować przegrzanie lub poparzenie. Jeśli miernik nie działa, możesz spróbować wymienić baterię lub wymienić ładowarkę.

Kiedy miernik działa prawidłowo, powinieneś zobaczyć dodatnią strzałkę na wyświetlaczu miernika obwodu. Będzie to oznaczało, że miernik odczytuje prąd.

Ujemna strzałka powie Ci, że miernik nie mierzy prądu. Może to być znak, że należy zmodernizować miernik.

Warto również zapoznać się z instrukcją przed rozpoczęciem okablowania. Zawsze należy pracować z elektrycznością tylko w obecności kogoś, kto ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie.

Ponadto, nigdy nie należy odłączać zasilania przed wykonaniem testu lub serwisu urządzenia lub sprzętu elektrycznego. Jeśli to zrobisz, prąd elektryczny może być śmiertelny.

W przeciwieństwie do systemów jednofazowych, systemy trójfazowe wymagają użycia dodatkowych przewodów neutralnych, aby połączyć fazy z obciążeniami. Może to być konieczne w niektórych przypadkach, gdy obwody nie mają neutralnego obciążenia lub gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby uruchomić wszystkie trzy fazy do ich odpowiednich punktów obciążenia.

Należy również rozważyć zastosowanie wyzwalacza bocznikowego, aby zapobiec przeciążeniu silników. Zespół wyzwalania bocznikowego posiada wyłącznik, który wyłączy silnik, gdy osiągnie on stan przeciążenia.

Ta jednostka może być prosty przełącznik, lub może być coś jak ac-dc konwerter, który ma transformator do konwersji AC na DC. Konwerter ac-dc będzie również potrzebował wyłącznika, aby wyłączyć silnik, gdy osiągnie stan przeciążenia.

Podobne tematy