Jak podłączyć kabel antenowy do telewizora

Jeśli masz podłączenie do telewizji kablowej i anteny, ważne jest, aby prawidłowo podłączyć oba kable. Zapewni to uzyskanie najlepszego możliwego obrazu z telewizora. Oznacza to również, że będziesz mógł dostroić swoje ulubione kanały i cieszyć się audycjami w wysokiej rozdzielczości.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, jakiego rodzaju kabla używa Twój telewizor. To pomoże Ci zdecydować, czy potrzebujesz nowego kabla antenowego, czy też możesz po prostu podłączyć istniejący.

Większość nowoczesnych dekoderów posiada wejście koncentryczne, które umożliwia podłączenie kabla antenowego. Jeśli nie masz takiego wejścia, będziesz musiał kupić kabel koncentryczny w sklepie ze sprzętem, a następnie podłączyć do niego kabel antenowy.

Niektóre starsze telewizory nie mają wejścia koncentrycznego, ale można użyć konwertera, aby przekształcić wejście kablowe w wejście antenowe. Można je znaleźć w większości sklepów z narzędziami.

Następnie należy wybrać miejsce dla anteny. Anteny muszą znajdować się w miejscu z niewielkimi przeszkodami i najmniejszymi zakłóceniami, aby zapewnić najlepszą możliwą siłę sygnału.

Lokalizacja, którą wybierzesz, będzie zależała od wielu czynników, w tym od Twojej okolicy i liczby dostępnych kanałów. Zaleca się również konsultację ze stowarzyszeniem właścicieli domów, aby upewnić się, że nie naruszasz żadnych zasad lub przepisów.

Po uzyskaniu dobrej lokalizacji, nadszedł czas na zakup i instalację anteny. Sama antena powinna być dość łatwa do zamontowania, o ile nie masz żadnych problemów strukturalnych. Większość anten wewnętrznych jest zaprojektowana tak, aby były stosunkowo dyskretne, więc powinieneś być w stanie znaleźć taką, która pasuje do twojej przestrzeni i wystroju.

W zależności od rodzaju używanego kabla, może być konieczne przeprowadzenie przedłużacza od wejścia koncentrycznego telewizora do anteny. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli instalujesz antenę zewnętrzną.

Jeśli podłączasz odbiornik satelitarny, będzie on również potrzebował połączenia koncentrycznego, aby kabel antenowy mógł działać. Możesz dostać specjalny adapter, który pozwoli Ci podłączyć kabel antenowy do odbiornika satelitarnego.

Pozwoli to na oglądanie ulubionych programów bez konieczności martwienia się o utratę sygnału lub przegapienie jakichkolwiek ważnych programów. Możesz również kupić wzmacniacz, jeśli masz dużą odległość do swojej anteny.

Inną opcją jest ponowne okablowanie domu. Jest to powszechne rozwiązanie dla domów, które były hardwired z kablami koncentrycznymi przez poprzednich właścicieli. Zapewni to, że antena odbiera najlepszy sygnał i pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Będziesz chciał poświęcić czas na sprawdzenie wszystkich przewodów w domu i jeśli są one nadal podłączone do rozgałęźnika firmy kablowej, powinieneś być w stanie uruchomić antenę na szczycie dachu lub na poddaszu i nie trzeba uruchomić więcej niż jeden przewód w dół do nowej skrzynki antenowej.

Podobne tematy