Jak podłączyć pompę wężownicową do odprowadzania wody

Używanie pompy cewkowej do odprowadzania wody może być świetnym sposobem na pomoc społeczności. Jest to tani i łatwy do zbudowania system, który może być używany przez nieprofesjonalistów. Pompa nie wymaga energii elektrycznej i może być świetnym rozwiązaniem dla odizolowanych społeczności, gdzie nie ma dostępu do prądu.

Podczas wstępnego projektowania ważna jest znajomość mechaniki płynów w systemie. Istnieje kilka sposobów na przetestowanie pompy. Możesz uruchomić pompę na niskiej prędkości i sprawdzić, czy działa. Możesz również spróbować umieścić małą bańkę powietrza w rurce pomiędzy pompą a cewką. Pozwoli to na łatwiejsze połączenie.

Pompa z cewką może być dobrym rozwiązaniem dla społeczności wiejskiej, ponieważ jest tania i łatwa w budowie. Do budowy pompy można również wykorzystać lokalne zasoby.

Najpierw będziesz musiał podłączyć pompę do osi roweru. Znajduje się ona na środku przedniego koła. Oś będzie stanowiła główną podporę pompki. Należy przewlec oś przez cztery nakrętki. Do poluzowania nakrętek może być konieczne użycie oleju penetrującego. Zapobiegnie to wypadnięciu łożysk kulkowych. Nakrętki trzeba będzie ponownie dokręcić do nowej pozycji.

Następnie należy zwinąć wąż. Trzeba będzie sprawdzić, aby upewnić się, że wąż nie załamuje się i nie skręca. Należy również upewnić się, że nie porusza się on wewnątrz wiadra. Jeśli zauważysz, że wąż się porusza, powinieneś go ponownie zwinąć.

Po zwinięciu węża należy sprawdzić, czy nie jest on skręcony lub zagięty. Jeśli widzisz jakieś zagięcia, trzeba będzie użyć taśmy klejącej, aby zabezpieczyć go. Wąż będzie również musiał być zwinięty tak blisko ściany wiadra, jak to możliwe. Nie należy go w tym momencie przecinać. Jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, możesz użyć materiałów opakowaniowych, aby utrzymać wąż na miejscu.

Na koniec trzeba będzie napełnić wiadro. Można to zrobić za pomocą butelki z wodą. Średnica butelki powinna być taka sama jak wewnętrzna średnica pompy. Należy również wkręcić butelkę z wodą w korek pompy. Jeśli nie można tego zrobić, trzeba będzie dodać mały kawałek rury do zewnętrznej części butelki. Następnie można wcisnąć wężyk z powrotem do butelki.

System pompki z cewką może być świetnym doświadczeniem w nauce. Jest łatwy do naśladowania i można go uczyć krok po kroku. Do zrobienia krzaków można nawet użyć starych skarpet. Możesz również przykleić lub złożyć skarpetki nad tuleją pręta obrotowego, aby uzyskać bardziej trwałe mocowanie.

Pompa cewkowa może być bardzo niedrogą alternatywą dla śruby Archimedesa. Jest to bardzo atrakcyjne dla studentów, którzy mieszkają na obszarach wiejskich.

Podobne tematy