Jak podłączyć wentylator z wyłącznikiem czasowym

Wentylator czasowy to świetny sposób na oszczędzanie energii i pieniędzy. Są one zaprojektowane tak, aby automatycznie wyłączać się po określonym czasie, co czyni je doskonałym wyborem dla łazienek i innych pomieszczeń, w których wentylator ma się wyłączać w określonym czasie lub odstępie czasu.

Jak podłączyć wentylator czasowy

Jeśli chodzi o podłączenie wentylatora czasowego, masz możliwość podłączenia go bezpośrednio do istniejącego przełącznika światła lub do oddzielnego pudełka z przełącznikiem czasowym. Jeśli zdecydujesz się podłączyć wentylator czasowy do oddzielnej skrzynki przełączników, ważne jest, aby wszystkie obwody były wyłączone w sieci przed rozpoczęciem okablowania.

Jeśli zamierzasz zasilać z samej skrzynki przełącznika czasowego, powinieneś upewnić się, że ma ona wbudowany zacisk uziemienia. Jeśli nie, to trzeba będzie zainstalować oddzielne urządzenie uziemiające w skrzynce i podłączyć je do miedzianego przewodu wentylatora.

Aby podłączyć skrzynkę czasową do istniejącego przełącznika wentylatora kąpieli będziesz potrzebował pary nakrętek drucianych, pigtaila i odpowiedniego kabla do uruchomienia od skrzynki czasowej do przełącznika. Spleć gorący przewód źródła do jednego z zacisków na przełączniku i spleć neutralny przewód źródła do białego przewodu biegnącego do wentylatora, jeśli istnieje pigtail z przełącznika do wentylatora, może być konieczne dodanie tego pigtaila również.

Teraz, gdy nowy przełącznik jest na miejscu i wszystkie połączenia są wykonane można następnie zastąpić stary przełącznik wentylatora kąpieli z przełącznikiem czasowym, to będzie działać cuda dla Twojej łazienki i będzie oznaczać, że nie musisz się już martwić o włączanie i wyłączanie wentylatora everytime wziąć prysznic! Pomoże ci to również utrzymać rachunek za prąd w dół, ponieważ oznacza to, że wentylator będzie włączony tylko przez określony czas po wzięciu prysznica.

Przełącznik czasowy powinien mieć ustawienie wentylacji i opóźnienia, to pozwoli Ci zdecydować, jak bardzo chcesz, aby wentylator zapewniał wentylację. Po wybraniu ustawienia wentylacji wyłącznik czasowy będzie monitorował ustawienia i rozpocznie pracę wentylatora po upływie ustalonego czasu.

Jeśli opóźnienie jest zbyt krótkie, możesz je anulować, wyłączając światło w ciągu kilku sekund od jego zgaszenia, zatrzyma to timer przed rozpoczęciem działania wentylatora.

Wyłącznik czasowy to doskonały sposób na zapewnienie, że wentylator wyciągowy świeżego powietrza zawsze działa przez wymaganą ilość czasu po wzięciu prysznica, pozwalając mu usunąć całą wilgoć z powietrza i utrzymując Twój dom w świeżości i wygodzie. Są one dostępne w różnych stylach i mogą być używane do sterowania wszystkimi rodzajami wentylatorów, w tym wyciągami, termowentylatorami, klimatyzatorami, a nawet wentylatorami sufitowymi.

Podobne tematy