Jak podłączyć wentylator sufitowy na krótki czas

Jeśli kupiłeś nowy wentylator sufitowy i nie masz czasu czekać na elektryka, aby go zainstalować, istnieje kilka sposobów na okablowanie wentylatora na krótki okres czasu. Te metody mogą zaoszczędzić pieniądze i czas na dużym projekcie, a także dać ci spokój, jeśli chodzi o bezpieczeństwo twojego domu.

Po pierwsze, będziesz chciał sprawdzić swoje okablowanie elektryczne i skrzynkę wyłączników dla wszelkich kwestii lub problemów. Obejmuje to upewnienie się, że bezpiecznik lub wyłącznik obwodu kontrolujący wentylator będzie nadal działał, gdy go włączysz. Jeśli nie, skonsultuj się z profesjonalnym elektrykiem, aby naprawić problem lub wymienić wyłącznik lub bezpiecznik.

Po drugie, jeśli nie masz wentylatora sufitowego już zainstalowanego w pomieszczeniu, w którym wykonywane jest okablowanie, zainstaluj przewody elektryczne do skrzynki przyłączeniowej na suficie. To może być trudne, więc prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy elektryka, aby zakończyć pracę.

Po trzecie, jeśli Twój wentylator sufitowy ma światła, będziesz musiał podłączyć przewód zasilający światła do białego przewodu w systemie okablowania wentylatora. Jest to również znany jako gorący przewód i będzie musiał być izolowany taśmą elektryczną.

Po czwarte, jeśli masz naścienną kontrolę wentylatora, usuń kabel z istniejącego przełącznika i przeciągnij go do panelu obsługi elektrycznej lub innego stałego źródła zasilania. W tym momencie będziesz miał 2 do 3 stóp kabla dostępnego do okablowania wentylatora.

Po piąte, jeśli istniejący wentylator ma dwa przełączniki, trzeba będzie odłączyć oba z nich przed zainstalowaniem nowego wentylatora. Być może będziesz musiał usunąć kilka śrub lub wtyczek, aby wydostać przewody wentylatora i światła ze skrzynki przełączników.

Po szóste, jeśli używasz kabla w osłonie niemetalicznej (romex) zamiast gołego drutu miedzianego, podłącz czarny i czerwony przewód do białego przewodu wentylatora. Następnie należy użyć innego złącza do podłączenia białego przewodu z zestawu oświetleniowego wentylatora do zielonego przewodu uziemienia w skrzynce elektrycznej domu.

Na koniec, jeśli używasz nakrętek do przewodów, skręć koniec każdej nakrętki do przeciwnej strony przewodów, które są połączone. Jeśli na przewodach znajdują się plastikowe nakładki, załóż je z powrotem na końce skręconych przewodów. Obróć je, aż będą bezpieczne, a następnie przymocuj przewody do gniazdka elektrycznego za pomocą nakrętek.

Po siódme, jeśli używasz osłony przewodów, która będzie przebiegać przez sufit i w dół ściany bocznej w pobliżu gniazdka elektrycznego, podłącz przewód elektryczny do tej osłony przewodów. Zapobiegnie to zetknięciu się gołego drutu z czymkolwiek, co mogłoby spowodować pożar elektryczny.

Po ósme, jeśli używasz wytrzymałego przewodu elektrycznego o minimalnej grubości 16 splotów, musisz zakotwiczyć przewód do puszki przyłączeniowej, w której zostanie zainstalowany wentylator. Następnie należy przełożyć przewód przez osłonę ochronną, która może być zakotwiczona do sufitu lub ściany i przymocowana do przewodu za pomocą zszywek o odpowiednim rozmiarze lub innego urządzenia mocującego.

Podobne tematy