Jak podłączyć subwoofer do komputera

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu ds.nieruchomosci.pl

Podłączenie subwoofera do komputera może poprawić jakość dźwięku muzyki, filmów i gier wideo. Zanim jednak zaczniesz myśleć o zakupie nowego, powinieneś wiedzieć, jak go prawidłowo podłączyć.

Najpierw sprawdź, czy Twój subwoofer ma wejścia i wyjścia audio. Jeśli tak, to możesz podłączyć go do głośników komputera za pomocą kabla 3,5 mm do RCA lub rozgałęźnika Y, w zależności od tego, jak skonfigurowany jest twój system.

Jeśli twój subwoofer nie ma wejść i wyjść audio, będziesz potrzebował adaptera Y lub kabli RCA, które możesz kupić na Amazonie lub w sklepie elektronicznym. Podłącz końcówkę RCA adaptera Y do wejścia liniowego głośników (lub “line out” w subwooferze), a końcówkę 3,5 mm kabla do wejścia liniowego komputera, które powinno znajdować się z przodu komputera.

Następnie przetestuj połączenie odtwarzając na subwooferze sygnał o niskiej częstotliwości. Jeśli nie zadziała, upewnij się, że na złączu w subwooferze nie ma korozji ani wgnieceń.

Może być również konieczne wyregulowanie częstotliwości zwrotnicy subwoofera. Jest to częstotliwość, przy której zaczyna on odtwarzać basy. Im wyższa częstotliwość zwrotnicy, tym więcej basu wydobędziesz z subwoofera.

Na koniec musisz dostosować poziom głośności swojego subwoofera. Zapewni to, że jest on wystarczająco głośny, aby go usłyszeć, ale nie za głośny, że nie można rozmawiać wokół niego. Wykres, który pomoże Ci to obliczyć znajdziesz w instrukcji obsługi subwoofera.

Po podłączeniu subwoofera do komputera, możesz go używać do odtwarzania filmów, słuchania muzyki, oglądania filmów i programów telewizyjnych. Możesz go również użyć do poprawienia ogólnego brzmienia laptopa lub komputera.

Do podłączenia subwoofera do komputera można użyć rozdzielacza Y lub karty dźwiękowej USB. Urządzenia te konwertują wyjście audio komputera na wyjście stereo dla subwoofera. Rozgałęźniki Y i karty dźwiękowe USB można znaleźć w większości sklepów z elektroniką lub na Amazon.

W przypadku, gdy nie możesz użyć rozgałęźnika Y lub kabli RCA, możesz użyć adaptera słuchawkowego stereo. Przekształci to wyjście audio z komputera na gniazdo stereo, do którego można podłączyć słuchawki.

Jeśli Twoje słuchawki nie współpracują z rozgałęźnikiem Y lub kartą dźwiękową USB, będziesz musiał kupić nową parę słuchawek. Możesz również spróbować podłączyć słuchawki do innego urządzenia, które posiada port 3,5 mm, np. iPoda lub telefonu komórkowego.

Zmiana częstotliwości zwrotnicy w subwooferze to prosty sposób na zwiększenie jego jakości dźwięku i poprawę wrażeń słuchowych. Możesz również dostosować poziom głośności i ustawienia EQ do swoich upodobań.

Możesz nawet dodać wzmacniacz do swojego subwoofera, aby działał jako końcówka mocy dla Twoich głośników. Jest to lepszy wybór niż stosowanie zewnętrznego zasilacza, który może być drogi i może uszkodzić subwoofer.

Podobne tematy