Jak podłączyć naziemną telewizję cyfrową

Telewizja cyfrowa to nowa technologia nadawania, która umożliwia widzom odbiór wysokiej jakości sygnałów wideo i audio bez pogorszenia jakości i widm spowodowanych szumem w telewizji analogowej. Oczekuje się, że ta migracja z telewizji analogowej do cyfrowej sprawi, że życie wielu widzów będzie bogatsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Jak podłączyć naziemną telewizję cyfrową

W wielu krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, telewizja analogowa została wycofana na rzecz naziemnej telewizji cyfrowej (DTTV). Wyłączanie odbywa się w poszczególnych regionach, przy czym większość krajów zakończyła swoje przejścia do 2010 roku. Chociaż transmisja cyfrowa wymaga osobnego dekodera lub tunera, jest łatwiejsza w instalacji i tańsza niż systemy telewizji satelitarnej lub kablowej.

Cyfrowy sygnał telewizyjny jest wysyłany za pomocą fal radiowych w powietrzu i jest odbierany przez antenę na dachu lub na poddaszu domu. Następnie jest wprowadzany do telewizora przez tuner elektroniczny, zwykle odbiornik lub dekoder.

Jeśli nie jesteś jeszcze podłączony do anteny UHF (wysokiej częstotliwości), musisz ją mieć. Sprawdź naszą poręczną mapę zasięgu DTV, aby sprawdzić, czy odbierasz program w swojej okolicy i pamiętaj, aby ponownie przeskanować swój telewizor, jeśli stacja zmieni częstotliwość lub nadaje w innym paśmie.

DTV jest nadawany na wielu różnych kanałach telewizyjnych, w tym tych nadawanych przez lokalne, regionalne i krajowe stacje informacyjne. Niektóre stacje oferują telewizję bezpłatną, podczas gdy inne pobierają opłatę abonamentową za program.

Niektóre systemy telewizji kablowej mają również lokalne kanały dostępu. Są one często sposobem dla amatorów lub grup do tworzenia własnych programów i dzielenia się nimi z publicznością.

Kilka cyfrowych sieci satelitarnych i kablowych zostało stworzonych specjalnie do nadawania programów produkowanych przez grupy amatorskie lub osoby prywatne. Niektóre z tych sieci zawierają nawet różne lokalne wiadomości i programy dotyczące spraw publicznych.

Jeśli chodzi o telewizję cyfrową, większość największych światowych producentów telewizyjnych przyjęła ten nowy format nadawania, ułatwiając konsumentom znalezienie i oglądanie treści, które im się podobają. Na przykład BBC opracowała specjalną aplikację do oglądania swoich programów telewizji cyfrowej na smartfonach i tabletach.

Ponadto, telewizja cyfrowa to świetny sposób na nadrobienie zaległości w oglądaniu najnowszych odcinków ulubionych programów. Można też łatwo nagrywać programy telewizyjne do późniejszego oglądania na komputerze lub innych urządzeniach.

Jak podłączyć antenę

Aby odbierać naziemną telewizję cyfrową, będziesz potrzebował anteny UHF, która jest kompatybilna z nowym pasmem nadawania. Dobrze jest zaopatrzyć się w antenę, która jest kompatybilna z konkretną lokalizacją, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będzie ona w zasięgu stacji w Twojej okolicy.

Większość nowszych telewizorów ma wbudowany tuner DTV, co oznacza, że automatycznie dekodują one cyfrowe sygnały telewizyjne i wyświetlają je na ekranie. Jest to szybsze i wygodniejsze niż korzystanie z dekodera, a także ułatwia oglądanie ulubionych programów telewizyjnych, gdy jesteś poza domem.

Podobne tematy