Jak podłączyć wskaźnik poziomu paliwa

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z dekorius.pl

Kiedy dodajesz turbosprężarkę do swojego pojazdu, ważne jest, aby podłączyć wskaźnik doładowania, aby móc monitorować moc wyjściową silnika. To może pomóc zapewnić, że jesteś coraz najbardziej z mocy koni mechanicznych, a także zapobiec uszkodzeniu silnika.

Jak podłączyć miernik doładowania

Pierwszym krokiem w instalacji miernika doładowania jest znalezienie istniejącego węża próżniowego, do którego musisz go podłączyć. Zazwyczaj można znaleźć ten wąż w pobliżu kolektora dolotowego w większości samochodów osobowych i ciężarowych.

Następnie, wyciąć mały otwór w wężu, tak aby można było włożyć go do miernika wzmocnienia. Upewnij się, że nie zaginasz tej linii lub może być łatwo uszkodzony. Po włożeniu go do boost manometru, możesz go podłączyć za pomocą dostarczonego trójnika.

Jeśli zamierzasz zainstalować elektroniczny miernik doładowania, często jest zdalny czujnik ciśnienia, który będzie musiał być podłączony do portu podciśnienia, zamiast używać nylonowego przewodu. Najlepiej jest zainstalować ten czujnik z dala od ciepła w zatoce silnika, aby uzyskać dokładne odczyty.

Po zakończeniu, podłącz przewód doładowania do manometru i zabezpiecz go opaskami zaciskowymi. Pozwoli to na uniknięcie zginania lub przemieszczania się i sprawi, że łatwo będzie zobaczyć odczyty miernika ciśnienia na desce rozdzielczej.

Jak zainstalować miernik doładowania

Instalacja miernika doładowania jest dość prosta i może być wykonana przez większość właścicieli pojazdów z turbodoładowaniem. Potrzebujesz tylko kilku podstawowych narzędzi i instrukcji poniżej, aby zacząć.

Jak zlokalizować wskaźnik doładowania

Najłatwiejszą lokalizacją dla wskaźnika doładowania jest obszar pompy wtryskowej, która pochodzi z turbo. Ten obszar będzie bardzo blisko turbo i utrzyma go z dala od gorących części silnika.

Możesz zainstalować wskaźnik doładowania w wielu innych miejscach, ale jest to najlepsze miejsce do odczytu ciśnienia doładowania. Jeśli posiadasz nowszy miernik ciśnienia doładowania, musisz zakupić zestaw montażowy i użyć dostarczonych wsporników, aby zamontować go na miejscu.

Jak zamontować miernik doładowania

Zestaw montażowy zawiera dwa kawałki metalu, które mocuje się do gumowego uchwytu na plastikowej osłonie kierownicy. Należy je wywiercić, aby pasowały do Twojego samochodu i zapewnią Ci szablon do zaznaczenia przy wierceniu potrzebnych otworów.

Jeśli ich nie masz, to po prostu użyj noża XACTO do wycięcia małego otworu w pobliżu osłony kolumny kierownicy po stronie kierowcy na ścianie ogniowej. Gdy masz już otwór, przesuń wąż w dół do zespołu pedałów.

Po wykonaniu tych czynności, możesz podłączyć przewody do miernika doładowania i aktywować go. Wskaźnik zacznie brzęczeć w twojej peryferyjnej wizji, gdy osiągnie i uwolni swój szczytowy poziom doładowania. Możesz wtedy zacząć regulować swoje doładowanie jak idziesz, lub zostawić go ustawionego na najwyższym bezpiecznym poziomie i pozwolić mu działać przez jakiś czas przed dokonaniem jakichkolwiek regulacji. Pozwoli to utrzymać ciśnienie doładowania w bezpiecznym zakresie i zapobiec uszkodzeniu silnika.

Podobne tematy