Jak połączyć pilota z dekoderem

Posiadanie pilota do telewizora jest wygodnym sposobem sterowania telewizorem. Oprócz sterowania wyświetlaczem, można również używać pilota do obsługi innych komponentów, takich jak domowy system audio lub odtwarzacz DVD. Proces podłączania pilota do dekodera różni się w zależności od marki, ale można użyć kilku popularnych metod, aby rozpocząć.

Aby podłączyć pilota do dekodera, należy najpierw upewnić się, że urządzenie jest włączone. Następnie należy sparować oba urządzenia. Aby rozpocząć proces parowania, należy użyć przycisku zasilania. Następnie należy skierować pilota na urządzenie, z którym chcemy go sparować. Pomoże to pilotowi wykryć sygnał z urządzenia. Następnie wyszuka kody, które można zaprogramować dla danego urządzenia.

Konieczne będzie wprowadzenie kodu dla urządzenia, które próbujesz sparować. Można to zrobić pojedynczo lub wszystkie naraz. Proces może trwać długo, więc może nie być możliwe wprowadzenie wszystkich kodów dla każdego urządzenia za jednym razem.

Jeśli urządzenie posiada kartę kodową, można się do niej odwołać, aby określić potrzebny kod. Kod może składać się z kilku różnych liter i cyfr, które trzeba będzie dopasować do przycisków urządzenia. Trzeba będzie się upewnić, że nie naciska się niewłaściwych przycisków na pilocie. Należy również pamiętać, że niektóre urządzenia mają kody dla wielu marek. Oznacza to, że jeśli próbujesz zaprogramować pilota, który ma więcej niż jeden kod, będziesz musiał wykonać niektóre z tych samych kroków dla każdej marki.

Jeśli nie masz arkusza kodów, możesz ręcznie wyszukać kody w Internecie. Będziesz musiał znać markę i model urządzenia, które próbujesz zaprogramować. Będziesz również potrzebował pilota, który ma działające baterie. Możesz również spróbować znaleźć kod, skanując menu urządzenia. Menu może być inne dla każdego modelu lub systemu operacyjnego.

Po wprowadzeniu kodu do urządzenia należy go zapisać. Można to zrobić naciskając przycisk STOP. Jeśli kod został zapisany, trzeba będzie poczekać około pięciu sekund, aż zgaśnie dioda. Następnie można podłączyć urządzenie do telewizora, przytrzymując przycisk zasilania urządzenia. Pozwoli to na przetestowanie funkcji zwiększania kanału, zwiększania głośności i zmniejszania głośności. Możesz również przetestować funkcje przycisku odtwarzania.

Po pomyślnym zaprogramowaniu urządzenia można teraz sterować telewizorem. Jeśli używasz pilota, który jest modelem jednofunkcyjnym, możesz przetestować funkcje przycisków zmniejszania głośności i odtwarzania. Jeśli funkcje tych przycisków nie działają, możliwe, że przyciski nie działają prawidłowo lub pilot nie jest zsynchronizowany z telewizorem.

Podobne tematy