Jak okablować potrójny włącznik światła

Z dumą prezentujemy treść, która powstała w kooperacji z pompy-membranowe.com.pl

Niezależnie od tego, czy dodajesz przełącznik światła do domu lub wymieniasz obecny, pierwszym krokiem jest identyfikacja przewodów. Będziesz musiał określić, które dwa są zasilające, a które neutralne. To pomoże Ci prawidłowo podłączyć przełącznik. Popularnym sposobem, aby to zrobić jest tester napięcia. Jednak możesz również użyć narzędzia zwanego bezkontaktowym detektorem napięcia, który jest ręcznym urządzeniem, które może pomóc w prześledzeniu okablowania.

Po ustaleniu, które przewody należy połączyć, należy je oznaczyć taśmą. Te przewody mogą być następnie złożone do pudełka ściennego. Można to zrobić jeden przewód na raz lub wszystkie na raz. Gdy przewody są w pudełku, trzeba będzie włożyć przełączniki do płyt przełączników. Pomocne może być owinięcie taśmy elektrycznej wokół śrub, tak aby chroniła ona śruby z boku przełącznika. Uniemożliwi to komuś włączenie lub wyłączenie wyłącznika.

Zazwyczaj, aby zainstalować swoje światło, będziesz musiał użyć dwużyłowego kabla NM. Aby to ułatwić, można zdjąć gumową powłokę z kabla przed wprowadzeniem go do skrzynki przełączników. Ponadto trzeba będzie przeciągnąć kilka centymetrów kabla przez drugą skrzynkę rozdzielczą, zanim będzie można go przymocować do przełączników. Następnie należy zabezpieczyć kabel w odległości 8 cali od wyłącznika. Następnie można przeprowadzić pozostałą część kabla przez drugą skrzynkę rozdzielczą.

Po przeprowadzeniu przewodu zasilającego do wyłączników, należy przeprowadzić pozostałe przewody. Najkrótszy przewód uziemiający musi być podłączony do zielonej lub mosiężnej śruby zaciskowej wyłącznika. Pozostałe dwa przewody muszą być podłączone do wspólnego zacisku drugiego wyłącznika.

Przewód neutralny powinien być biały. Biały przewód jest zwykle przykręcony do skrzynki. Pozostałe trzy przewody to tzw. nóżki przełączające. Powinieneś być w stanie znaleźć te przewody oznaczone czarną farbą. W rzeczywistości, możesz chcieć umieścić mały haczyk na każdym z dwóch izolowanych przewodów, aby ułatwić instalację przełącznika światła.

Po podłączeniu przewodów zasilających i neutralnych do pierwszego i drugiego wyłącznika, trzeba będzie podłączyć dwa przewody podróżne do wyłączników. Są to zazwyczaj białe lub czarne przewody, które nie są zakończone na oprawie oświetleniowej. Kiedy skończysz, powinieneś być w stanie zobaczyć przewody pomocnicze w skrzynce. W niektórych przypadkach trzeba będzie spleść przewody pomocnicze z innymi kablami.

Pozostałe nieużywane przewody w skrzynce rozdzielczej są zazwyczaj łączone. Po wykonaniu tego zadania powinny być widoczne pozostałe dwa przewody sterownicze w skrzynce rozdzielczej. Jest to dobry moment, aby sprawdzić, czy wszystkie wyłączniki zostały prawidłowo zainstalowane.

Podobne tematy