Jak podłączyć przełącznik do komputera

Niezależnie od tego, czy grasz w gry wideo w podróży z Nintendo Switch, czy masz je w domu, podłączenie urządzenia do komputera zapewni zupełnie nowy poziom wrażeń z gry. Możesz strumieniować, nagrywać rozgrywkę i rozmawiać na żywo z innymi z komputera lub laptopa.

Podłączenie Nintendo Switch do monitora to prosty proces, który polega na użyciu kabla HDMI i portu HDMI komputera. Tą samą metodą można podpiąć konsolę do telewizora lub monitora.

Jest to świetna opcja dla każdego, kto chce cieszyć się wrażeniami na dużym ekranie ze swoim Nintendo Switch, ale kto nie chce wydawać dużo pieniędzy na kartę przechwytującą. Należy jednak pamiętać, że proces ten może być dość energochłonny, więc najlepiej podłączyć zarówno laptopa, jak i stację dokującą Nintendo Switch do źródła zasilania podczas tej operacji.

Jednym z najprostszych sposobów na podłączenie Switcha do laptopa jest wykorzystanie technologii Bluetooth. Zarówno kontrolery Pro, jak i Joy-Con możesz sparować poprzez menu ustawień urządzenia Bluetooth w systemie Windows 10.

Proces jest prosty i nieskomplikowany, ale będziesz potrzebował odbiornika Bluetooth dla obu urządzeń, a także przewodu USB-C do podłączenia kontrolerów. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój laptop ma Bluetooth, sprawdź jego instrukcję obsługi, aby upewnić się, że tak.

Innym sposobem na podłączenie Switcha do laptopa jest przenośny monitor. Takie ekrany mogą być zasilane przez USB lub baterię i mają porty wejściowe HDMI. Są też wystarczająco cienkie, aby zmieścić się w torbie na laptopa, co czyni je doskonałym wyborem dla mobilnych graczy.

Możesz również podłączyć swojego Switcha do stacji dokującej, która może być używana do wyświetlania konsoli na większym ekranie lub do sterowania nią z monitora laptopa. Na rynku jest mnóstwo opcji, od prostych modeli po doki klasy profesjonalnej.

Aby uzyskać najlepsze możliwe rezultaty, należy użyć karty przechwytującej HDMI, takiej jak Elgato HD60 HDMI capture card. Jest ona łatwa w instalacji i pozwala na nagrywanie gier tak, jakby były na rzeczywistej konsoli.

Jeśli szukasz tańszej opcji, możesz również podłączyć Switch do stacji dokującej za pomocą kabla HDMI i adaptera. Adapter pozwoli Ci podłączyć kabel HDMI Nintendo Switch do portu w stacji dokującej, a następnie możesz podłączyć go do portu HDMI laptopa.

Po zakończeniu konfiguracji, możesz zacząć strumieniować i nagrywać swoją rozgrywkę na komputerze lub laptopie w krótkim czasie. Oprogramowanie do przechwytywania, które wybierzesz, określi, jak dużo lagów doświadczysz, ale jest to doskonała opcja dla każdego, kto nie chce wydawać tony pieniędzy na kartę do przechwytywania.

Oprócz nagrywania gier na komputerze, możesz również przesyłać zrzuty ekranu i filmy ze swojego Switcha do laptopa. Proces jest podobny do tego, w jaki sposób przenosisz media ze smartfona na laptopa, więc jest to łatwy sposób na przechowywanie wszystkich zdjęć i filmów ze Switcha w jednym miejscu.

Podobne tematy