Jak podłączyć mikrofon do DVD

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu fachowcy.net.pl

Niezależnie od tego, czy używasz swojego kina domowego do karaoke, czy po prostu do nagrywania swojego głosu, podłączenie mikrofonu może być dość łatwym zadaniem. Należy jednak pamiętać, że trzeba uważać na rodzaj używanego mikrofonu i sposób jego podłączenia.

Mikrofony dynamiczne

Jednym z najbardziej powszechnych typów mikrofonów, które znajdziesz w kinie domowym jest mikrofon dynamiczny. Są one zazwyczaj bardzo łatwe do rozpoznania po charakterystycznym kształcie i stanowią świetny wybór dla większości osób.

Mikrofony kondensatorowe

Jeśli używasz swojego kina domowego do nagrywania wokali, wtedy możesz chcieć zainwestować w mikrofon kondensatorowy. Są one nieco droższe, ale zapewnią najlepszą jakość wokalu i dźwięku dla Twojego kina domowego.

Jak podłączyć mikrofon do telewizora

Telewizor posiada wiele portów wideo, do których możesz podłączyć swój mikrofon. Musisz wybrać odpowiedni port, aby dopasować go do wejścia w twoim mikrofonie, a następnie podłączyć kable RCA z podstawy mikrofonu do tego samego portu z tyłu telewizora.

Większość nowoczesnych telewizorów Smart TV jest zaprojektowana tak, aby bardzo uprościć podłączenie mikrofonu, więc powinieneś być w stanie zrobić to bez problemu. Będziesz musiał sprawdzić instrukcję obsługi swojego urządzenia, ponieważ powie Ci ona, które wejścia są kompatybilne.

Będziesz musiał również upewnić się, że twój mikrofon jest podłączony prawidłowo, ponieważ jeśli nie jest, możesz doświadczyć pewnych problemów z poziomem głośności mikrofonu. Jest to szczególnie powszechne, jeśli używasz mikrofonu do podkładania głosu, i często oznacza, że brzmi on blaszanie lub ma “pusty” dźwięk.

Gdy twój mikrofon jest już podłączony, musisz go podłączyć do odbiornika AV, który posiada twój telewizor, lub innego urządzenia ze wzmacniaczem. Będzie to zazwyczaj albo standardowe gniazdo mikrofonowe, albo połączenie stereofoniczne, więc musisz sprawdzić instrukcję obsługi również w tym zakresie, aby zobaczyć, które jest prawidłowe dla twojego systemu.

Alternatywnie możesz zakupić mini mikser lub interfejs audio, który pozwoli Ci podłączyć mikrofon bezpośrednio do bazy, a następnie do amplitunera AV poprzez złącze RCA. Jest to znacznie bardziej zaawansowana metoda, ale pozwoli Ci kontrolować głośność mikrofonu poprzez osobne wyjście i da Ci trochę bardzo potrzebnej kontroli nad dźwiękiem.

Istnieje wiele innych sposobów na podłączenie mikrofonu do telewizora, a różnią się one w zależności od tego, jaki typ mikrofonu posiadasz. Na przykład możesz podłączyć bezprzewodowy mikrofon do ciała lub przewodowy mikrofon ręczny, który jest świetną opcją do nagrywania głosów, ale nie jest idealny do karaoke.

Podobne tematy