Jak podłączyć telefon jako dysk

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest efektem naszej współpracy z samremontujeszmieszkanie.pl

Jeśli masz telefon z systemem Android, możesz użyć go do podłączenia jako dysku do komputera, dając dostęp do zawartości jego pamięci wewnętrznej lub karty SD (w zależności od urządzenia). Można to zrobić na kilka sposobów.

1. Podłącz kabel USB

Jest to najprostszy sposób podłączenia urządzenia z systemem Android do komputera. Jest darmowy i łatwy, a po skonfigurowaniu go możesz użyć Eksploratora plików, aby przenieść pliki z urządzenia na komputer.

2. Włącz masową pamięć masową w telefonie

Twój telefon z Androidem może rozszerzyć swoją wewnętrzną pamięć masową do 32 GB za pomocą kart microSD, co czyni go przenośnym dyskiem twardym. Jednak aby to zrobić, musisz włączyć masową pamięć masową w telefonie, co jest nieco kłopotliwe. Aby to zrobić, wystarczy podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB i dotknąć przycisku połączenia USB lub dzwonka. Gdy już to zrobisz, zobaczysz rozszerzone opcje pamięci masowej na pasku stanu i w oknie Mój komputer w systemie Windows lub na pulpicie Maca.

3. Zamontuj telefon jako dysk

Jeśli włączyłeś masowe przechowywanie w telefonie z Androidem, możesz zamontować go jako dysk w systemie Windows lub Mac. Pozwala to otworzyć wewnętrzną lub SD pamięć masową na urządzeniu w zwykłym menedżerze plików i przeglądać ją tak, jakbyś miał dostęp do niej ze standardowego dysku USB.

4. Użyj kabla USB

Aby podłączyć urządzenie do komputera, musisz użyć kabla USB, który obsługuje przesyłanie danych. W większości przypadków zadziała ten sam kabel USB, którego użyłeś do podłączenia telefonu do jego ładowarki ściennej. Jeśli jednak tak nie jest, może to oznaczać, że nie używasz odpowiedniego typu kabla USB do tego zadania.

5. Zmień konfigurację USB w telefonie

Zanim będziesz mógł używać urządzenia z Androidem jako dysku, musisz zmienić jego konfigurację USB, aby umożliwić przesyłanie plików. Aby to zrobić, przesuń w dół okienko powiadomień w telefonie z Androidem, aby odsłonić opcje konfiguracji USB.

W zależności od urządzenia, jako opcje połączenia USB znajdziesz Transfer plików lub MTP. Wybierz jedną z nich, a następnie dotknij “OK”, aby zakończyć połączenie.

6. Włącz Bluetooth

Aby przesłać pliki z urządzenia z systemem Android do komputera, musisz włączyć Bluetooth zarówno na tablecie lub smartfonie, jak i na komputerze. Po ich połączeniu możesz rozpocząć przesyłanie plików, otwierając menedżera plików urządzenia i stukając w ikonę Udostępnij.

7. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą kabla

Korzystanie z kabla USB to najprostsza i najwygodniejsza metoda przesyłania plików z telefonu do komputera. Jest darmowa, szybka i bezpieczna. Ale nie jest też tak niezawodna jak Bluetooth i może pobierać dodatkową energię z baterii. Jeśli chcesz przesłać dużą ilość danych, warto zainwestować w kabel USB, który obsługuje szybkie prędkości.

Podobne tematy