Podłączanie telefonu do Opla Insignii

Podłączenie telefonu do opla insignii to świetny sposób na pełne wykorzystanie możliwości radia samochodowego. To bezpieczny i niezawodny sposób na wykonywanie połączeń, przewijanie kontaktów i przesyłanie muzyki z telefonu bez konieczności podłączania urządzenia lub zmiany radia.

Bluetooth to najpopularniejsza forma łączności dostępna w dzisiejszych smartfonach. Pozwala na połączenie z samochodowym zestawem stereo bez kabla, a nawet może służyć do sterowania muzyką za pomocą głosu (np. zmiana utworów, pomijanie ścieżek itp.).

Jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, aby pomyślnie podłączyć telefon do swojego Opla Insignii. Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiednią aplikację dla swojego telefonu i samochodu, który posiadasz. Po znalezieniu kompatybilnej aplikacji, możesz wykonać kroki opisane w tym artykule, aby połączyć telefon przez bluetooth i rozpocząć korzystanie z niego wewnątrz samochodu.

Getting Started

Aby rozpocząć korzystanie z CarPlay, musisz włączyć funkcję w ustawieniach iPhone’a, przechodząc do “Ustawienia > Czas Ekranu”, a następnie “Zawartość & Ograniczenia Prywatności” i włączyć zarówno CarPlay i Siri. Konieczne będzie również podłączenie iPhone’a Apple do Vauxhall Insignia za pomocą zatwierdzonego przez Apple kabla Lightning-to-USB.

W ciągu kilku sekund po podłączeniu kabla w systemie infotainment Twojego Insignia powinna pojawić się ikona Apple CarPlay. Jeśli tak się nie stanie, naciśnij ikonę CarPlay w menu głównym systemu infotainment i postępuj zgodnie z pojawiającymi się instrukcjami.

Do prawidłowego działania Apple CarPlay w Twoim Insignia wymagany jest system iOS 12 lub nowszy. Jeśli nie masz najnowszej wersji systemu iOS, nadal możesz korzystać z CarPlay, jeśli zainstalujesz bezpłatną aplikację CarPlay z App Store na swoim iPhonie, a następnie podłączysz go do Insignii przez USB.

Apple CarPlay najlepiej współpracuje z Siri, ponieważ Siri jest wirtualnym asystentem, który może pomóc Ci w wielu funkcjach, takich jak wykonywanie połączeń telefonicznych, słuchanie i wysyłanie wiadomości tekstowych, odtwarzanie muzyki na iPhonie, uzyskiwanie wskazówek dotyczących dojazdu i wiele innych. Możesz również poprosić Siri o aktualne warunki pogodowe, ceny akcji lub nadchodzące wydarzenia w kalendarzu.

Dodawanie aplikacji

Istnieje mnóstwo aplikacji, które możesz dodać do systemu informacyjno-rozrywkowego swojej Insignii, aby zwiększyć funkcjonalność CarPlay. Niektóre z nich to Mapy Google, Waze, Spotify i inne. Aby dodać aplikację nawigacyjną innej firmy do swojej Insignii, wystarczy pobrać ją z App Store, a następnie uruchomić w systemie infotainment z włączoną funkcją CarPlay.

Jak sortować aplikacje CarPlay na iPhonie

Aplikacja Apple CarPlay na iPhonie umożliwia szybkie i łatwe porządkowanie aplikacji w systemie infotainment. Możesz także zmienić układ ikon ulubionych aplikacji i ukryć te niechciane. Aplikacje CarPlay można sortować według nazwy, daty lub liczby gwiazdek w skali od jednego do pięciu. Możesz nawet zmienić układ i przenieść ikony aplikacji, których nie używasz zbyt często, przeciągając je dookoła.

Podobne tematy