Jak podłączyć VR do komputera

Jeśli niedawno zainwestowałeś w samodzielny zestaw słuchawkowy VR, taki jak Oculus Quest lub Meta Quest 2, możesz być ciekawy, jak podłączyć go do komputera, aby uzyskać lepsze wrażenia z gry. Odpowiedź jest prosta: to świetny sposób, aby uzyskać więcej ze swojego zestawu słuchawkowego, ale będziesz potrzebował kompatybilnego komputera PC z obsługą VR, aby to osiągnąć.

Niezależnie od tego, czy używasz Oculus Quest czy Meta Quest 2, istnieje kilka sposobów na podłączenie go do komputera, w tym rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe. Wybór odpowiedniej konfiguracji dla Ciebie będzie sprowadzał się do osobistych preferencji, choć warto zauważyć, że zarówno na połączenia przewodowe, jak i bezprzewodowe może wpływać prędkość Wi-Fi, więc możesz rozważyć rozwiązanie przewodowe, jeśli Twoje połączenie nie jest wystarczająco szybkie, by zapewnić płynne wrażenia.

Najłatwiejszym sposobem na podłączenie Questa lub Questa 2 jest kabel USB-C, ale możesz też skorzystać z Air Link. Obie metody można skonfigurować poprzez aplikację Oculus na komputerze i automatycznie załadują one wszystkie gry, które masz zainstalowane dla zestawu słuchawkowego.

Będziesz potrzebował wysokiej jakości kabla USB-C, aby podłączyć Quest lub Quest 2 do komputera oraz adaptera, jeśli twój komputer nie ma portu USB-C. 16-stopowy kabel Oculus Link jest dostępny za 79 dolarów, ale można znaleźć tańsze opcje online (otwiera się w nowej karcie).

Jeśli chodzi o rozwiązanie bezprzewodowe, istnieje kilka różnych aplikacji, które pozwalają przesyłać treści PC VR do Quest lub Quest 2. Jeśli masz silną sieć Wi-Fi i nie masz nic przeciwko poświęceniu kontroli nad zestawem słuchawkowym, Virtual Desktop powinien być na szczycie listy.

Warto zauważyć, że wydajność tego rozwiązania nie jest tak dobra jak kabla Oculus Link, więc prawdopodobnie będziesz musiał dostosować ustawienia w aplikacji Oculus, aby uzyskać najlepsze możliwe doświadczenia. Zalecamy przetestowanie różnych częstotliwości odświeżania i rozdzielczości, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie.

Aby skorzystać z Air Link, musisz otworzyć aplikację Oculus na swoim komputerze i wybrać “Quest Link”. Następnie włącz przełącznik Use Air Link. Gdy już to zrobisz, będziesz mógł grać w swoje ulubione gry Oculus Store lub Steam VR na swoim Quest 2 i kontrolować komputer z poziomu zestawu słuchawkowego.

Oculus Link to najwygodniejsza i najbardziej stabilna z opcji, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli masz słabe połączenie Wi-Fi lub nie masz portu Ethernet w swoim komputerze. Podłączenie zestawu słuchawkowego kompatybilnego z Link do niekompatybilnego komputera może być frustrujące, więc zdecydowanie zalecamy zainwestowanie w wysokiej jakości kabel i adapter Oculus Link.

Oculus Link działa tylko wtedy, gdy masz zestaw słuchawkowy Oculus, więc upewnij się, że masz go w Oculus Store zanim zaczniesz. To świetny sposób, aby doświadczyć wirtualnej rzeczywistości na swoim telefonie i może zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu do kupowania zestawu słuchawkowego osobno.

Podobne tematy