Jak podłączyć wideodomofon do systemu bezpieczeństwa

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z pmtbud.pl

Niezależnie od tego, czy posiadasz budynek mieszkalny, czy duży kompleks handlowy, podłączenie wideodomofonu do systemu bezpieczeństwa Twojej nieruchomości jest mądrym posunięciem. Systemy te poprawiają dostęp do nieruchomości i komunikację, jednocześnie zwiększając zarządzanie gośćmi i doświadczenie mieszkańców. Mogą one również pomóc w zwiększeniu NOI poprzez zmniejszenie rotacji lokatorów i obniżenie kosztów utrzymania.

Instalacja wideodomofonu jest łatwa i wymaga minimalnego okablowania w całej nieruchomości. Ważne jest jednak, aby wybrać odpowiedni system dla swoich potrzeb – i pamiętaj, że instalacja systemów bezprzewodowych może zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Kluczem do znalezienia wysokiej jakości wideodomofonu jest rozważenie rodzaju nieruchomości i wejścia, w którym chcesz korzystać z systemu. Na przykład, możesz mieć bramę drive-up w kompleksie komercyjnym lub drzwi walk-up w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

Podłączenie wideodomofonu do istniejącej sieci jest proste z pomocą profesjonalnego instalatora. Technicy ci będą posiadali niezbędną wiedzę na temat Twojej sieci i mogą zapewnić, że system działa z pełną wydajnością.

Możesz również podłączyć wideodomofon do systemu bezpieczeństwa opartego na chmurze, co ułatwi Ci zarządzanie domofonem i kontrolą dostępu. Oznacza to, że z dowolnego miejsca na świecie możesz zdalnie zmieniać ustawienia, takie jak przyznawanie lub odmawianie dostępu konkretnemu lokatorowi lub zmiana aktualizacji katalogu.

Jak podłączyć wideodomofon do systemu zabezpieczeń

Pierwszym krokiem jest skonfigurowanie wideodomofonu i oprogramowania serwera ACC, co można zrobić za pomocą programu Avigilon ACC Client. Dzięki temu wideodomofon będzie mógł wysyłać sygnał wideo przez internet.

Po uruchomieniu serwera ACC, wyśle on ten sygnał do wszystkich stacji bazowych w Twojej sieci, które są podłączone do systemu bezpieczeństwa. Każda stacja odbierze ten sygnał i wyświetli go na ekranie swojego monitora. Mieszkaniec będzie mógł wtedy zobaczyć osobę przy swoich drzwiach wejściowych.

Jest to skuteczny sposób na zapewnienie, że goście mają prawidłowy kod dostępu, aby wejść na teren posesji. Zaoszczędzisz również czas i pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał tworzyć i utrzymywać listy kluczy lokatorów.

Istnieje wiele rodzajów dostępnych wideodomofonów, o różnych funkcjach i kosztach. Niektóre oferują tylko komunikację audio (systemy buzzerowe), inne zapewniają zarówno komunikację audio, jak i wideo (wideodomofony).

Niezależnie od tego, jaki rodzaj systemu wybierzesz, głównym celem jest upewnienie się, że goście mogą zobaczyć swojego gospodarza lub przedstawiciela Twojej nieruchomości, zanim pozwolisz im wejść do Twojej nieruchomości. Zmniejszy to prawdopodobieństwo niechcianego wejścia gości i pozwoli Ci śledzić, jak wielu gości prosi o dostęp do Twojej nieruchomości.

Wideodomofony są dostępne w różnych punktach cenowych, przy czym niektóre są znacznie tańsze od innych. Zależy to od wybranej technologii, liczby potrzebnych stacji bazowych oraz czasu potrzebnego na instalację.

Podobne tematy