Jak podłączyć odpływ pralki do domowych instalacji

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie euro-budowanie.pl

Jeśli masz problemy z odpływem pralki, być może nadszedł czas, aby podłączyć urządzenie do domowej hydrauliki. Posiadanie odpływu, który działa prawidłowo, jest niezbędne do zapobiegania zatorom i uszkodzeniom wody.

Najpierw spróbuj zlokalizować wąż spustowy pralki. Jest to wąż, który zazwyczaj jest przymocowany do tylnej części myjki. Jeśli nie możesz znaleźć węża, prawdopodobnie trzeba go wymienić na nowy. Jeśli wymieniasz wąż, będziesz musiał usunąć stary przed rozpoczęciem procesu instalacji.

Będziesz potrzebował klucza, śrubokrętów, szczypiec i kilku dodatkowych zacisków, które pomogą Ci wykonać pracę prawidłowo. Po znalezieniu węża spustowego, użyj klucza do odkręcenia dwóch śrub mocujących wąż do urządzenia. Powinieneś również sprawdzić, czy zaciski nie są skorodowane, aby upewnić się, że są w dobrym stanie.

Po zdjęciu węża można teraz przystąpić do podłączenia węża do odpływu. Możesz podłączyć wąż bezpośrednio do domowej hydrauliki lub do zlewu, w zależności od tego, która opcja jest dla Ciebie najłatwiejsza.

Wybierz zlew, który jest wystarczająco duży, aby pomieścić wąż. Ogólnie rzecz biorąc, między wężem a dnem zlewu powinna być spora szczelina, aby zapobiec przedostawaniu się wody powrotnej do pralki. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zlewozmywak slop.

Następnie instaluje P-trap w rurze odpływowej pralki. Jest to łatwy projekt DIY, który może pomóc w zapobieganiu przyszłym problemom, pomagając w wychwytywaniu zatorów, zanim spowodują one jakiekolwiek poważne problemy.

Aby rozpocząć, zmierz 28 cali od podłogi wzdłuż tylnej części pralki i umieść znak w tym punkcie. Jeśli wąż spustowy jest przymocowany do górnej części pralki, luźno przymocuj go z tyłu pralki poziomo, aby utrzymać go powyżej 28-calowego znaku.

Alternatywnie można poprowadzić miedziany wąż do przodu myjki. Jeśli nie jest to możliwe, można użyć plastikowego zlewu użytkowego.

Zlew z tworzywa sztucznego jest niedrogi i łatwy w montażu. Jego konstrukcja pozwala na zainstalowanie zaworów odcinających na króćcach i dodanie kranu do pralki.

Inną alternatywą dla zlewu użytkowego jest zainstalowanie rury spustowej. Będziesz potrzebował jednocalowej rury, która jest wystarczająco duża, by zmieścić wąż spustowy pralki i ma wysokość potrzebną do tego, by standpipe był powyżej poziomu wody w pralce.

Po zainstalowaniu rury stojącej możesz połączyć z nią wąż spustowy pralki za pomocą opasek kablowych. Wąż powinien być węższy niż rura pionowa kanalizacji, dlatego należy bardzo mocno zaciągnąć opaski, aby powstały fałdy i aby upewnić się, że zarówno rura pionowa, jak i wąż są zabezpieczone.

Teraz, gdy połączyłeś wąż spustowy i rurę stojącą, przetestuj je, napełniając myjkę wodą. Obserwuj rurę spustową myjki, aby zobaczyć, jak długo trwa cofanie się wody i jej wypływanie. To może pomóc w ustaleniu miejsca zatkania i zdecydować, czy trzeba je usunąć, czy naprawić.

Podobne tematy