Jak podłączyć internet do telewizora

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu ds.nieruchomosci.pl

Jeśli niedawno zakupiłeś telewizor, który może być podłączony do Internetu, istnieje kilka sposobów na wykorzystanie go w celu uzyskania najlepszych możliwych doświadczeń. Niektóre z najczęstszych zastosowań obejmują:

Strumieniowanie mediów

Istnieje wiele różnych urządzeń, które pozwalają na strumieniowanie treści z Internetu, w tym odtwarzacze strumieniowe (Roku, Apple TV, Amazon Fire TV), dekodery (Google Chromecast) i wyposażone w HDMI konsole do gier. W zależności od potrzeb i budżetu, możesz znaleźć idealne urządzenie do podłączenia do telewizora.

Kompatybilne z DLNA komputery i konsole do gier wideo

W ostatniej dekadzie wiele komputerów i konsol do gier wideo stało się kompatybilnych z DLNA. Urządzenia te mogą łączyć się z telewizorem za pomocą kabla Ethernet lub bezprzewodowo. Umożliwiają one dostęp do mediów internetowych, takich jak filmy i muzyka, a także gry i inne treści.

Sieci Wi-Fi

Połączenie bezprzewodowe jest najpopularniejszym sposobem łączenia się z Internetem i najłatwiejszym. Upewnij się tylko, że masz poprawną nazwę sieci i hasło i możesz zaczynać!

Używanie laptopa lub telefonu

Jeśli chcesz podłączyć laptopa do telewizora, będziesz potrzebował kabla HDMI i adaptera do urządzenia. Będziesz też musiał mieć laptopa lub smartfon w tej samej sieci co telewizor. Możesz również pobrać na swoje urządzenie z systemem Android specjalną aplikację do mirroringu, która pozwoli Ci wyświetlić swój ekran na ekranie telewizora.

Do strumieniowego przesyłania multimediów z komputera możesz też wykorzystać pamięć USB. Większość z nich można kupić w internecie, więc są wygodną i niedrogą opcją.

Smart TV z WiFi

Większość nowszych smart TV jest zbudowana tak, aby można było je podłączyć do domowej sieci bezprzewodowej, co oznacza, że możesz je podłączyć, a one automatycznie wyszukają i połączą się z domową siecią. Jest to świetny sposób na oglądanie treści z Netflix, YouTube, Amazon i innych serwisów streamingowych.

Uzyskanie bezprzewodowego połączenia z Internetem

Aby rozpocząć, musisz mieć bezprzewodowy router w swoim domu. Możesz kupić router, który jest specjalnie zaprojektowany do tego celu lub możesz po prostu podłączyć istniejący router do telewizora.

Twój telewizor powinien przeskanować dostępne sieci i poinformować Cię, z którymi może się połączyć, a następnie poprosi Cię o nazwę i hasło sieci Wi-Fi. Jeśli nie masz routera bezprzewodowego, nadal możesz połączyć się z siecią domową, podłączając adapter bezprzewodowy.

Jeśli telewizor nie może połączyć się z siecią domową, spróbuj podłączyć go bezpośrednio do routera za pomocą kabla LAN. Alternatywnie możesz podłączyć go do routera za pomocą adaptera Powerline, który umożliwia przesyłanie danych po obwodzie elektrycznym.

Adding a New Wi-Fi SSID

Jeśli masz problemy z połączeniem się z siecią domową, spróbuj dodać nowy identyfikator Wi-Fi SSID do obecnej sieci. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich wybrać, zwróć się o pomoc do obsługi routera bezprzewodowego lub dostawcy usług sieciowych.

Podobne tematy